Mūsų istorija

gutparakis-family

1983m. kaimynai bičiuliai tėveliui vardadienio proga padovanojo pirmąją bičių šeimą, kurią kartu suleidome į avilį. Taip prasidėjo mano draugystė su bitutėmis. Laikui bėgant šeimų daugėjo, o aš ir toliau tėveliams padėjau bitininkauti. 1996m.įkūriau savo bityną. Pradėjau nuo 10 šeimų,kurias po truputėli dauginau. Toliau skaityti „Mūsų istorija”

Bičių nuodai

 

Bičių nuodai, kaip ir kiti bičių produktai, jau nuo seniausių laikųbuvo vartojami liaudies medicinoje, apsinuodijus augaliniais ar gyvuliniais nuodais. Senovės gydytojas Hipo­kratas jau prieš 2400 metų rašė apie šlapimą varančias ir atsikosėjimą skatinančias medaus bei bičių nuodų savybes. Galenas rašė, kad bičių nuodai nuskausmina, gerina virškinimą. Yra žinoma, kad Karolis Didysis ir Ivanas Rūstusis nuo podagros sėkmingai gydėsi bičių įgėlimais. 1864 metais Peterburgo miškų instituto profesorius M.Lukomskis išspausdino straipsnį, kuriame rašė apie bičių nuodų naudingumą, gydant reumatą ir podagrą. Toliau skaityti „Bičių nuodai”

Vaškas

Vaškas – tai pirmas pasaulyje polimerinis produktas, pagamintas bičių. Vašką gamina bičių darbininkių vaško liaukos, išsidėsčiusios apatinėje pilvelio dalyje (papilvėje). Bičių motina ir tranai vaško liaukų neturi. Daugiausia vaško pagamina jaunos (12-16 dienų) bitės. Vaško gamyba ir jo išsiskyrimų stimuliuoja geras medunešis: kuo daugiau bitės prineša Į avilį medaus ir žiedadulkių, tuo daugiau jos pagamina vaško ir siuva korių. Esant geram medunešiui, stipri bičių šeima gali pagaminti iki 2-5 kg vaško. Toliau skaityti „Vaškas”

Pikis

Bičių pikis – tai bičių surinkti ir perdirbti lapuočių ir spygliuočių medžių sakai ir  dervinės išskyros.  Tai natūrali augalinės ir gyvulinės kilmės biologiškai aktyvių medžiagų visuma.  Pikį bitės naudoja kaip klijus,susiaurinti lakas,  plyšiam užklijuoti, korių akelių poliravimui.  Bičių pikis tai tamsiai žalsva, rusva ar gelsvai, į dervą panaši medžiaga. Bičių pikis turi specifinį kvapą, kuris primena trintų spyglių, melisos, medaus, tuopos kvapą. Toliau skaityti „Pikis”

Amžinasis jaunystės eleksyras – bičių pienelis

Bičių pienelis –  bičių darbininkių žandų ir ryklės liaukų sekretas, kuris yra skirtas bitės motinėlės ir lervučių maitinimui. Tai rūgštoka, baltai gelsva tyrelė. Bičių pienelis – koncentruota, biologiškai aktyvi medžiaga.

Kauno žemės ūkio universiteto Bitininkystės katedros vedėjo dr. Algirdo Amšiejaus pasakojimas apie bičių pienelio poveikį žmogaus organizmui, naudą sveikatai. Toliau skaityti „Amžinasis jaunystės eleksyras – bičių pienelis”

Bičių duonelė

Bičių duona – tai bičių surinktas ir suneštas į akutes medaus ir žiedadulkių mišinys, kuriame yra daug bičių organizmo liaukų gaminamų sekretų, kurių dėka duonelėje vyksta fermentaciniai procesai. Bičių duonelėje yra: baltymų, angliavandenių, riebalų, mineralinių medžiagų, vitaminų, mikroelementų, fermentų, hormonų. Bičių duonelė savo chemine sudėtimi yra geriausias ir vertingiausias bičių produktas. Žmogaus paros norma turėtų būti ne didesnė kaip 20 gramų. Toliau skaityti „Bičių duonelė”

Bičių žiedadulkės

Žiedadulkės – tai bičių surinktos žiedadulkės, į  kurias bitės primaišo šiek tiek nektaro ir seilių liaukų sekreto. Žiedadulkės būna geltonos, smėlio, oranžinės, žalsvos spalvos. Kvapas specifinis, būdingas tik žiedadulkės. Skonis rūgščiai saldus gali būti ir silpnai kartokas. Žiedadulkės labai vertingas produktas, kadangi jas sudaro organiniai ir mineraliniai komponentai reikalingi augalų ir gyvūnų gyvybei palaikyti.  Žiedadulkėse yra labai daug fermentų, o fermentai tai baltyminės medžiagos, kurios katalizuoja įvairias organizmo reakcijas. Toliau skaityti „Bičių žiedadulkės”

Faktai apie medų

Medaus klasifikacija

Medus yra skirstomas į :  Natūralų ir dirbtiną medų. Natūralus bičių medus- tai bičių surinktas ir perdirbtas augalų nektaras bei lipčius. Bitės renka nektarą ir lipčių, juos perdirba ir  kartu  primaišo specifinių bitinių medžiagų. Taigi medus yra gyvūninės ir augalinės kilmės produktas. Pagrindinė medaus žaliava yra žydinčių augalų žiedų nektaras. Lipčius yra saldus skystis, kuris sausu ir karštu oru išsiskiria ant lapų arba kitų žalių augalo dalių lašų pavidalu. Toliau skaityti „Faktai apie medų”